Tillbaka till samtliga rapporter

Skada i asfalten, hål, 30-40cm

Anonym rapport i kategori Vägar (Övriga), 07:36, tisdag 22 februari 2022

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Skada som förmodligen uppkommit under vinterns snöskottning, strax efter gupp i riktning från centrum, skada ser ut att bli större/djupare för varje gång jag passerar. Lite svår att se just pga guppet innan.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende. Denna väg är statlig och omhändertas av Trafikverket. Ditt ärende skickas vidare dit, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 08:39, tisdag 22 februari 2022

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 07:57, tisdag 22 mars 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.