Tillbaka till samtliga rapporter

Gräsytan intill motorvägen enorm nerskräpning

Anonym rapport i kategori Nedskräpning, 17:04, tisdag 22 februari 2022

Skickades till Ale kommun, mindre än en minut senare

Gräsytan intill motorvägen precis innan rondellen ifrån avfarten in mot Älvängen är full med skräp.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din uppmärksamhet.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 11:28, onsdag 23 februari 2022

  • Hej, ärendet är översänt till Trafikverket som är ansvariga.

    Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat anonymt 12:55, torsdag 24 februari 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.