Tillbaka till samtliga rapporter

Gropar och vattensamlingar

Rapporterat av iOS i kategorin Vägar (Övriga) av Jonas Ekstrand, 21:34, onsdag 23 februari 2022

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Hej På Furulundsvägen in till furulundsvägen 18. Här blir vattensamlingar och gropar. Detta beror troligtvis på delvis omgrävning runt utegymmet... men även gropar uppstår efter skogsröjningsfordon. Denna väg ligger utanför planlgt område men detta har skapat mer och mer problem. Jag har själv lagat vägen vid flertalet tillfällen under åren jag bott här(ca 12 år). Kan jag få lite hjälp tro?

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende. Denna väg är enskild och omhändertas av Nol-Alafors vägförening. Ditt ärende skickas vidare dit, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 14:00, fredag 25 februari 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?