Tillbaka till samtliga rapporter

Nedskräpning av Alebyggen

Rapporterat i kategori Nedskräpning av Marie Ryberg, 10:54, onsdag 23 mars 2022

Skickades till Ale kommun, mindre än en minut senare

Hej

Efter att Alebyggen röjde buskar etc på Eklidsvägen 8 föll skräpet ned på Eklidsvägen. Buskar o sly togs bort men sopor är kvar. Det är även skräpigt utanför Alebyggens bostäder på väg o grönytor. Mvh

Marie Ryberg

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till Alebyggen, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 13:56, onsdag 23 mars 2022

  • Hej Nu har Alebyggen rensat upp.

    Tack för att du använder Fixa min gata.

    Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:40, fredag 25 mars 2022

  • Nej. Det ligger fortfarande stora svarta plastbitar, skräp o tomflaskor kvar. Jag ser inte att ni gjort något alls..

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat av Marie Ryberg 14:39, fredag 25 mars 2022

  • Hej och tack för du hör av dig igen.

    Vi skickar en påminnelse till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 11:26, måndag 28 mars 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?