Tillbaka till samtliga rapporter

Stolpen fungerar inte

Rapporterat av Android i kategorin Vägmärken och skyltar, anonymt 15:37, tisdag 29 mars 2022

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Den stolpen som ska gå upp och ner för bussen fungerar inte

Vi är flera som hållt på bli överkörda dä en gångbana korsar samt man kör mot tillåten riktning mot vad man får

Vad ska hända innan detta åtgärdas

Vi är många som reagerar och börjar prata om sätta upp stopp vilket kommer även hindra bussen Vi är rädda om våra barn och om de som går på gångbanan Där det också körs

Varför låser man inte bommarna Ale kommuns arbetare får ha tillgång till nycklar

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för anmälan. Sändaren till pillomaten är ur funktion. Den har skickats in på service och kommer sättas upp direkt när problemet är åtgärdat. Välkommen att skicka in dina synpunkter till kommun@ale.se. Fixa min gata är till för rena felanmälningar. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:08, tisdag 5 april 2022

  • Hej Nu fungerar pilomaten igen.

    Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 13:01, torsdag 14 april 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.