Tillbaka till samtliga rapporter

Grus

Rapporterat av iOS i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 19:19, söndag 10 april 2022

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Hej. Det är extremt mycket grus på gatan. Var en sopmaskin på gatorna bredvid i veckan men denna blev inte sopad. Hade varit bra om detta blev åtgärdat då det flyger grus när man kör här.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, jag skall se vad som hänt här med sopmaskinen och varför dom inte sopat där.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 06:53, måndag 11 april 2022

  • Fick till mig nu att vi inte börjat med vägarna ännu, inte säkert vi hinner komma hit innan påsk men vi försöker annars blir det nästa vecka.

    Mvh Tobbe Engström

    Postat anonymt 07:58, måndag 11 april 2022

  • Hej. Jag missade att återkoppla. Men jag tycker att återkopplingen till mig var exemplarisk. Det är rent och fint. Tack så mycket snälla 👍🏻👍🏻👍🏻

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 19:37, söndag 8 maj 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.