Tillbaka till samtliga rapporter

Gruset ej borttaget/sopats bort

Anonym rapport i kategori Vinterväghållning, 14:23, onsdag 20 april 2022

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Övriga gator i närområdet verkar vara sopade men ej Båtsmansvägen (den delen som kommunen ansvarar för, inte samfälligheten).

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende. Kommunen håller på för fullt och sopar gatorna, allt är ännu inte klart. Skickar din anmälan till berörd verksamhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:46, måndag 25 april 2022

  • Hej, detta är klart

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 06:45, tisdag 26 april 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.