Tillbaka till samtliga rapporter

Problemariskt parkerande

Rapporterat av iOS i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 10:07, onsdag 11 maj 2022

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

På morgonen är det många bilar som passerar på denna sträcka åt båda håll när barn ska lämnas på förskola och skola. När stora lastbilar ställer sig ändes vägen såhär skapar det trafikproblem och ökade risker när bilar måste börja backa i korsningar där många barn promenerar och cyklar för att de inte mötas

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 15:01, onsdag 11 maj 2022

  • Hej, Vi var ute på plats och kikade, men då stod inte lastbilarna kvar. Är det ofta det parkeras lastbilar där?

    Postat av Ale kommun (Emma Hammarbäck) 17:32, torsdag 12 maj 2022

  • Detta var tillfälligt så vi sätter ärendet som löst

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 07:36, torsdag 11 augusti 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?