Tillbaka till samtliga rapporter

Vatten avrinning

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Riksvägar/Trafikverket), anonymt 21:48, tisdag 24 maj 2022

Skickades till Trafikverket, 2 minuter senare

Riktning mot gamla kilandavägen höger sida, i höjd där refugen börjar. Vid regn så stannar vattnet kvar och bildar en stor vattenpöl i höjd upp till teottoarkanten på GC. Blir kaskader av vatten när bilar passerar över GC, även risk för att bli överraskad av motståndet att köra i djupare vatten

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Bör åtgärdas snarast. Blir mycket vatten. Anmält för 4 månader sedan.

    Postat anonymt 14:24, lördag 24 september 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?