Tillbaka till samtliga rapporter

Plätten som någon glömde

Rapporterat av Android i kategorin Träd och buskage av Erik Liljeberg, 10:24, fredag 3 juni 2022

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

På mark som ägs antingen av kommunen, Alebyggen eller möjligen Folkets hus, precis där många passerar på väg till vårdcentralen och/eller skolan så har ogräset fått lov att växa sig 70-80 cm högt. Det ser väldigt tråkigt och ovårdat ut men åtgärdas snabbt av den som ändå klipper alldeles intill...

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 10:47, fredag 3 juni 2022

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har samtalat med ansvarig verksamhet som ska åtgärda ogräset inom kort. hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 15:12, onsdag 8 juni 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?