Tillbaka till samtliga rapporter

Kanske en vattenläcka.

Rapporterat av Android i kategorin Vatten och avlopp av Jens-Peter Larsen, 12:04, tisdag 14 juni 2022

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Det rinner vatten ur marken ut på GC banan. Det gjorde inte detta imorse. Jag antar att ett rör har brustit. Jag försökte rapportera via webben men lyckades inte och bilden blev inte sparad. Den fuktiga ytan är ca 0,5m bred och det rinner stadigt med vatten.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 13:37, tisdag 14 juni 2022

  • Jag har inte fått någon återkoppling och det rann fortfarande vatten där igår.

    Postat av Jens-Peter Larsen 19:49, onsdag 22 juni 2022

  • Hej, tack för din uppdatering. Vi påminner ansvarig verksamhet om detta igen. Hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:50, torsdag 23 juni 2022

  • Hej, VA-enheten hälsar att tekniker nu är ute och lokaliserar var läckan är mer exakt. Stänger härmed ärendet. Tack för att du använder Fixa min gata. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:24, torsdag 23 juni 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?