Tillbaka till samtliga rapporter

Fingerborgsblommor

Rapporterat av Android i kategorin Park/Grönyta, anonymt 18:56, tisdag 14 juni 2022

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

En farlig blomma som behöver tas bort på berget. Barn klättrar där en del.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 16:01, tisdag 21 juni 2022

  • Hej. Vi har inget uppdrag att ta bort dessa, vi tar bort Jättebalsamin och Björnloka.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Annelie Menander 11:27, onsdag 22 juni 2022

  • Men ni tog bort på Myternas skog när jag anmälde det ärendet. Skickade in 3 olika ärenden samtidigt om 3 olika ställen. Ni åtgärdade 1 och skrev för de 2 andra att det inte ingår i ert uppdrag. Låter märkligt!

    Postat anonymt 22:59, onsdag 22 juni 2022

  • Hej. Jag förstår hur ni tänker, men vi hade personal på plats därför togs den bort.

    Postat av Annelie Menander 07:58, torsdag 23 juni 2022

  • Fortfarande öppen, via enkät, 19:25, tisdag 12 juli 2022

  • Inte kommunens ansvar

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 16:19, måndag 25 juli 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?