Tillbaka till samtliga rapporter

Ingen gatubelysning längs gata och i skarp kurva med mycket gång och cykel aktivitet. Brandsbovägen möter Industrivägen

Rapporterat av mobile i kategorin Gatubelysning av Alice Ingemarsdotter, 00:35, onsdag 22 juni 2022

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Efter utbytt gatubelysning i början av maj är belysningen fortfarande inte på i snäv sväng med mycket människor och djur vid många timmar av dygnet, vid Brukstorget i Nol. Det gäller från fyrvägskorset Industrivägen upp mot Bryggarebacken och längs Brandsbovägen. Bilderna är tagna från Brandsbotorget i båda riktningar.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende som skickas vidare till ansvarig entreprenör. Enstaka lampor lagas under följande månader; februari, april, juni, augusti, oktober och december. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 13:29, onsdag 22 juni 2022

  • Löst

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Thomas Nihlén) 12:50, tisdag 19 juli 2022

  • Armaturen på stolpen som var påkörd fungerar inte enligt anmälaren. Jag har pratat med kommunens entreprenör och de ska byta ut armaturen när de är uppe i kommunen nästa gång.

    Postat av Ale kommun (Gustaf Nilvall Ale kommun Gata-Park) 09:44, fredag 22 juli 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?