Tillbaka till samtliga rapporter

Djupt hål mellan brunnarna utanför brandstationen på Folketshusvägen

Rapporterat av mobile i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 17:01, tisdag 28 juni 2022

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Svårt att se hålet mellan brunnarna och det är väldigt skarpt så smäller hårt i bilarna som kör över/i.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, jag skall åka och kolla på detta, tack för att du skickade in detta på Fixa min gata.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 06:35, onsdag 29 juni 2022

  • Detta är nu åtgärdat.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 14:14, onsdag 29 juni 2022

  • Första anmälan via denna funktion. Väldigt snabbt och effektivt åtgärdat - enbart positivt. Tyvärr verkar lagningen redan börja sjunka ner i samma 'slukhål' mellan brunnarna. Så hålet är nog tillbaks inom kort.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 19:04, tisdag 26 juli 2022
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Hej, då skall vi ta en titt på detta. Tack för att du skickade in detta igen på Fixa min gata.

    Mvh Tobbe Engström

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 10:01, onsdag 27 juli 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?