Tillbaka till samtliga rapporter

Brandpost som ej fungerar

Rapporterat av desktop i kategorin Vatten och avlopp, anonymt 13:34, fredag 29 juli 2022

Skickades till Ale kommun, mindre än en minut senare

Bohus räddningstjänstförbund var ute och kontrollera lite brandposter i området och upptäckte att denna brandpost ej fungerade. Vi skruvade men inget vatten kom ifrån brandposten.

Brandposten är placerad precis vid övergångstället mot Huldrornas väg.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:06, måndag 1 augusti 2022

  • Nu fungerar den.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Christian Petersson 10:15, tisdag 2 augusti 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?