Tillbaka till samtliga rapporter

Utstickande buskar förhindrar passage

Rapporterat av mobile i kategorin Träd och buskage, anonymt 16:02, torsdag 1 september 2022

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Buskarna på hövägen är oklippt och sticker ut på cirka 20% av gångbanan. Detta leder till ett hinder när både vuxna, barn, cyklister och barnvagnar ska ta sig förbi, och man måste gå ut på bilvägen.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:17, fredag 2 september 2022

  • Hej, jag försöker få tag i dom boende på plats och skall informera dom att klippa här. Tack för att du skickade in detta på Fixa min gata.

    Mvh Tobbe Engström

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 09:56, måndag 5 september 2022

  • Nu är det klippt här. Tack för att du skickade in detta på Fixa min gata.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 11:48, måndag 19 september 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?