Tillbaka till samtliga rapporter

Gatubelysning på mitt på dagen

Rapporterat av mobile i kategorin Gatubelysning, anonymt 13:20, onsdag 21 september 2022

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Känns onödigt när vi borde hjälpas åt att spara el

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej,

    Tack för din felanmälan. Ansvarig entreprenör för gatubelysning håller just nu på med rondering där lampor tänds för att undersöka vilka som behöver bytas ut och åtgärdas, vilket är anledningen till att gatubelysningen kan stå tänd mitt på dagen.

    Tack för att du använder fixa min gata, stänger härmed ärendet.

    Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:52, torsdag 22 september 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?