Tillbaka till samtliga rapporter

Trasig gata

Rapporterat av mobile i kategorin Vägar (Övriga) av Niclas, 13:40, mån 28 november 2022

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Gatan måste fixas. Ny asfalt behövs

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, vi på Ale kommun har informerat markägaren och dom trodde detta var åtgärdat, jag kommer hålla koll på detta och ligga på dom så det blir åtgärdat. Tack för att du skickade in det på Fixa min gata.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 07:07, tors 1 december 2022

  • Hej, jag såg i går att FTI har grävt ut och grusat upp där så det kommer kanske asfalt här under våren. Det är FTI som är markägare här. Jag sätter detta som löst eftersom hålorna är borta. Tack för att ni använde Fixa min gata.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 07:06, onsdag 25 januari 2023

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?