Du kan flytta runt med ditt tangentbord
plus
minus
vänster
höger
Placera en nål på kartan för att påbörja en ny rapport
mellanslag
Tryck på mellanslag igen för att anpassa platsen
mellanslag
Påbörja
rapporten här
Flytta
rapporten hit
Tillbaka till samtliga rapporter

Markunderhåll vid elstation

Rapporterat av desktop i kategorin Övrigt, anonymt 10:08, måndag 10 juni 2024

Skickades till Skurups kommun, 2 minuter senare. FixaMinGata-ref: 40818.

Mellan Primulavägen 1 och 3 finns en större elstation där underhållet av gräset inte sköts på regelbunden basis.

Jag skulle önska att det blir bättre skött med jämna mellanrum på vår/sommar/höst. Tex samtidigt som man klipper gräset vid lekplatsen i slutet av vägen.

Jag vet dock inte om ni sköter detta utrymme, men i så fall får ni gärna kontakta dem som gör det så att det blir bättre. Just nu sköter vi och vår granne underhållet.

Med vänlig hälsning, Jesper

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för anmälan,

    Detta är E.ons område, vänligen framför er synpunkt till dem.

    Tack för ni använt FixaMinGata.

    Hälsningar Skurups kommun

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat av Skurups kommun 08:04, tisdag

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?