Tillbaka till samtliga rapporter

Hundlatriner

Rapporterat av iOS i kategorin Avfall och återvinning, anonymt 08:41, mån 13 juli 2020

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Det bör sättas upp fler hundlatriner på gångbanan mellan Gruvåsvägen och Snickarvägen. Det finns bara en och det resulterar i att folk inte tar upp bajset då man måste gå tillbaka för att slänga bajset. Det skulle vara bra att sätta upp en nära gångtunneln som går under Starrkärrsvägen

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för anmälan. Vi framför önskemålet till ansvarig enhet. Ärendet avslutas

    Postat anonymt 15:36, mån 13 juli 2020

  • Tack för anmälan. Vi framför önskemålet till ansvarig enhet. Ärendet avslutas

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 15:36, mån 13 juli 2020

  • Fortfarande öppen, via enkät, 11:16, mån 10 augusti 2020

  • .

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 11:21, mån 10 augusti 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.